Grow Units

From seeds to an extension cord, we have everything you need to get growing! Enjoy lettuce, herbs and leafy greens all year round (winter included!) without the hassle of hot sun, bugs and back-breaking gardening work. Your grow unit will produce between 1-6 pounds of produce a week. With an average 4-8 oz bag of produce costing $4/bag, that will save you over $2000/year in fresh produce. Plus, your family will enjoy higher levels of nutrients as you cut, serve and eat right from the table.

Don’t delay – get your unit today! Start saving money and improve your family’s health all year round.

Quantity of produce grown weekly in unit will depend on grow unit size, amount of product in unit and size of product when harvest.

Showing all 2 results